Vplyv na životné prostredie

Čísla neklamú: Renovované vs. Nové

O rok viac, o veľa kíl menej

Renovovaný smartfón eliminuje 80 kg našej spoločnej ekologickej stopy. Výroba nového smartfónu totiž produkuje približne 87 kg emisií CO2. A renovovaný len asi 7 kg. Zhoďte kilá s menšou námahou a viac úsporami.
Tech Impact_EventEdito_Desktop_3
  • Overený predajca
  • 30 dní na vrátenie, ak zmeníte názor
  • Doprava zdarma
  • Záruka 12 mesiacov

Továreň na horúci kúpeľ

Niekto by mohol povedať, že práve to je renovovaný telefón. Nový telefón spotrebuje množstvo vody približne 73 horúcich vaní. Ak si kúpite renovovaný, ušetríte 60 horúcich vaní. A touto mentálnou gymnastikou by ste vy, totálne rozumný človek, mohli možno ospravedlniť 25 jacuzzi párty. No nie?
Tech Impact_EventEdito_Desktop_1_New

Nechajte Heavy metal nažive!

Metallica je nič v porovnaní s vašimi elektrickými spotrebičmi. Pretože sú až po okraj plné ťažkých kovov. Len na výrobu jedného smartfónu je potrebné vyťažiť 381 kg surovín. Nechajte Heavy metal prežiť tým, že ho budete používať znova a znova. Kúpte si renovovanú elektroniku a zachráňte Heavy metal.
Tech Impact_EventEdito_Desktop_2

Dajte zbohom toxickým vzťahom

Čo získate pri kúpe nového telefónu? 199 problémov gramov elektronického odpadu. Elektronický odpad je toxický. Rovnako ako olovo a ortuť vo vašej vode. Dajte mu zbohom a vyberte si renovovaný. Pozitívny dopad a žiadny odpad (ani toxické prostredie, ktoré s tým súvisí).
Tech Impact_EventEdito_Desktop_4