Kto je to renovátor?

Spoločnosť Back Market denne spolupracuje s viac ako 80 renovátormi (slovenskými i zahraničnými) - od malých živnostníkov až po veľké továrne. Ale kto sú to a čo robia? Poďme na to pekne po poriadku!

Renovátor mení súčiastky v smartfóne

Aké je poslanie renovátora?

Repasovanie/ renovovanie je spôsob, ako dať elektronike novú šancu. Uskutočňuje sa s rôznych dôvodov:

 • Zariadenie má drobnú chybu. Môže to byť škrabanec, prasknutá obrazovka alebo nefunkčné tlačidlo;
 • Zariadenie starne a potrebuje malý “lifting”. Po pár úpravách a výmene batérie konkuruje mladšej generácii.

 

Renovátori pracujú v súlade s technickými normami. Dodržiavajú odporúčania pôvodného výrobcu a používajú len certifikované náhradné diely.

 

Prečo je to skvelé riešenie?

 • Pretože renovované smartfóny sú atraktívne predovšetkým z ekonomického hľadiska. Je to správna voľba, či už hľadáte najnovší, alebo o trochu menej trendový model. Sú jednoznačne lacnejšie ako úplne nové zariadenia ale zároveň vám umožňujú získať zariadenie v súlade s novými technológiami.

 

 •  Pretože sú dobré pre planétu. Všetci to poznáme- zásuvka plná starých telefónov, slúchadiel či počítač na dne skrine. Naši starí spoločníci sú často odsúdení na zánik v útrobách kontajnera na smeti, v tom lepšom prípade putujú do zberného dvora. Takéto riešenie však neprináša veľa úžitku nám a už vôbec nie našej prírode. Kúpou repasovaného zariadenia obmedzíte masovú spotrebu a vstúpite do cirkulárnej ekonomiky.

 

 • Pretože máte radi Slovensko. Kúpou repasovanej elektroniky urobíte malý krok pre svoju peňaženku, ale veľký krok pre malých slovenských renovátorov, ktorí nás-zákazníkov potrebujú pre svoju existenciu.

 

 • Pretože ich kvalita je zaručená: zariadenia z druhej ruky… Okej, ale na ne sa záruka nevzťahuje! V spoločnosti Back Market sme na naše produkty hrdí. Na všetky naše renovované zariadenia sa vzťahuje minimálne 12-mesačná záruka. A vy tak môžete nakupovať s pokojom.

 

A akú úlohu v tomto všetkom zohráva platforma Back Market?

Aby sme vám mohli ponúknuť spomínaný pokoj pri nákupe, spoločnosť Back Market si vyberá spoľahlivých, profesionálnych a priateľských (keď už sme pri tom) renovačných partnerov na Slovensku a v ostatných krajinách Európy.

 

Renovátori vyberajú vhodné elektrozariadenia, pracujú s príslušnými nástrojmi a kvalitnými náhradnými dielmi, a to všetko v súlade s normami výrobcov. Okrem toho, pokiaľ ide o popredajný servis, pokiaľ nastane problém s produktom, pošleme ho späť našim odborníkom. Tí sa postarajú o jeho opravu a obratom vám ho bezplatne pošlú späť.

 

Sme hrdí na našich partnerov, s ktorými spolupracujeme transparentne a férovo. Našou prioritou je spokojnosť zákazníka a preto, pokiaľ renovátor viac nespĺňa dané kritéria, po dôkladnom prešetrení a pri nenapravení problému, bude bezpodmienečne vylúčený z našej platformy. 

 

A preto- vám zostáva si už len vyložiť nohy na sedačku a spoľahnúť sa na nás pri nákupe vašich vysnívaných zariadení! 

Profilová fotka Kristíny
Autor: Kristina, Traffic Manager Slovensko

Vravíte si, že elektronika a ekológia nejdú dokopy? To som tvrdila aj ja až kým som sa nepridala k Back Market. Chcem, aby malo Slovensko prístup ku kvalitným produktom a zároveň prispievalo k zlepšovaniu životného prostredia.

Bol pre vás článok užitočný?

Súvisiace články:

 • Opravár telefónov v dielni
  smartphones

  Je Back Market dôveryhodný?

  Na internete koluje jedna bláznivá otázka: Je Back Market legitímny? Pomôžeme vám na ňu nájsť odpoveď.

  Zistiť viac